Pabiručiams.lt

13 Spa
Patarimai
146 peržiūrų
0 komentarų

Kūdikių prekės arba kodėl prekės vaikams (ne)turi būti naujos?

Dar negimus mūsų pabiručiams skubame rinkti ir ieškoti jiems įvairių prekių. Berinkdami tuo pačiu galvojame, kaip neišleisti savo biudžeto per kelias dienas gražiems rūbeliams bei daikteliams, kurių, atrodytų, niekada nebus per daug. Visgi, šalia jaudinančio pasiruošimo, vaikų išlaikymas dažnam kelia taip pat ir nerimastingų minčių. Yra paskaičiuota, kad JAV vaiko išlaikymui iki 18 m. vidutiniškai išleidžiama apie 230 tūkst. JAV dolerių (2017 m. informacija). Neabejotinai, suma Lietuvoje taip pat nėra maža. Tad, kokios prekės kūdikiams galėtų būti įsigytos naudotos ir kokios prekės vaikams galimai turėtų būti įsigytos naujos, kad nenukentėtų vaikų gerovė?

Naudotos kūdikių prekės – neabejokite, vaikams bus daug džiaugsmo

Dažnai susiduriama su vidiniu įsitikinimu, kad naujais žaislais, drabužėliais ar baldais kūdikiai ar maži vaikai džiaugsis labiau ir tai padarys jų pirmąsias gyvenimo akimirkas džiugesnėmis. Visgi, įvairūs tyrimai ne kartą patvirtino, kad mažyliams tai visiškai nesvarbu, pvz. ar vežimėlis bus pirmos ar antros jaunystės. Ar jau patyrėte, kad mažiems vaikams žaislai dažnu atveju būna ne tokie įdomūs, kaip jų įpakavimas ar išorinis spindesys? Tai irgi ženklas, kad mielas ar įdomus žaislas iš antrų rankų gali būti didesnis pasisekimas, nei brangus “inovatyvus” žaislas.

Prekės kūdikiams, kurių tikrai NEREIKIA naujų:

Naujagimio kombinezonai

Dažnu atveju jis naudojamas vos kelias savaites, kol išaugamas ir tuomet reikalingas įsigyti kito dydžio. Tad tai puiki proga mainytis su kitais tėveliais, jo paieškas ar siūlymą mainytis skelbiant skelbimų portale – ar jau paskelbėte? 😊

Išoriniai drabužiai kūdikiams – striukės, kepurės ir batai

Išoriniai drabužiai yra dar vienas įrodymas, kaip greitai auga Jūsų naujagimiai – beveik kiekvieną savaitę gali būti išaugami batukai bei drabužėliai. Tam tikrų rūbų, tokių kaip batukai, poreikis yra minimalus, nes mažiesiems dar nevaikštant puikiai pasitarnaus vilnonės megztos kojinytės.

Dėl šiltesnių rūbų taip pat būkite atsargūs – žiemos sezonas trumpas ir jau kitą žiemą parinkti šiltesni drabužiai ar vokeliai bus visiškai netinkami.

Be to, tikėtina, pritrūks laiko atsidžiaugti gražiais rūbeliais arba net nesuspėsite jais apvilkti savo vaikelio, kai teks su jais atsisveikinti ir padėti į spintą neribotam laikui.

Šiuo atveju yra geresnis variantas – nepatingėti išaugtais drabužėliais pasidalinti su kitais tėvais. Nauji arba beveik nauji drabužiai parduodami už simbolinę kainą ar atiduodami Už Ačiū! tikrai pradžiugins kitus tėvelius.

Baldai vaikams – lovytė, kėdės, vonelė kūdikiui, vystymo stalas ir kt.

Panašiai kaip ir su drabužiais, baldai kūdikiams yra greitai išaugami ir tampa nebenaudojami pirminio šeimininko dar visiškai puikios būklės, tad tai puiki proga taip pat nešvaistyti pinigų naujiems pirkiniams ir įsigyti menkai naudotus baldus. Visgi, labai svarbu atkreipti dėmesį į šių baldų būklę. Pagrindinis principas, kuriuo reikėtų vadovautis renkant lovytes, kėdutes ar kitus daiktus kūdikiams, yra saugumas. Labai kruopščiai apžiūrėkite, ar automobilinės kėdutės neturėjo autoįvykių ir nėra pažeistos, ar vežimėliai yra tvarkingi, visos dalys pilnai veikia, ratukai neišlūžę ir nėra kreivi.

Įsigyti naudotą vonelę taip pat yra prasminga, nes jos naudojimo žymės dažniausiai praktiškai nematomos, o panaudojimo trukmė Jūsų kūdikiui bus ne ilgesnė nei keli mėnesiai. SVARBU: įsitikinkite, kad ji švari, nėra įtrūkimų ir pelėsio.

Žaislai

Ar susidūrėte su patirtimi, kad kūdikis džiaugsmingai tyrinės ir žais su tuščiu indeliu, kuris galiausiai pasirodys net įdomesnis, nei barškutis ar pliušinis žaislas? Arba, kai manote, kad padovanotas žaislas bus įdomus ir kone mylimiausias, bet labai greitai buvo numestas toliau nuo savęs? Tad nuoširdus patarimas būtų nesureikšminti žaislų, ypač pirmaisiais metais. Jūsų Pabirutis šių pastangų, tikėtina, nesupras.

Puiki idėja būtų įsigyti dabar populiarius lavinamuosius žaidimus ar korteles, kuriuos galima rasti tinkamus ir nuo pirmųjų Pabiručio mėnesių. Tokie tikslingi žaidimai ne tik smagūs Jūsų mažajam, bet ir padės ilginti pilvelio laiką, lavinti koncentraciją bei atmintį, didinti žingeidumą.

Kūdikių prekės, kurias gali būti VERTA pirkti naujas:

Automobilinė kėdutė ir lovytė

Kaip jau minėta anksčiau, automobilinė kėdutė nebūtinai turi būti nauja, tačiau reikėtų labai atidžiai įvertinti, kad ji nebūtų pažeista. Dėl lovytės ar naujagimio lopšelio reikėtų atsižvelgti, kad čiužinukas nebūtų išgulėtas, o konstrukcija būtų be jokių pažeidimų. Jei abejojate, ar galėsite suprasti, kiek daiktai yra išgulėti/sveiki, geriau nerizikuoti ir įsigyti naujai. Naujas čiužinys padės Pabiručiui lengviau užmigti ir geriau išsimiegoti.

Buteliukai, čiulptukai ir pan.

Įvairius daiktelius, iš kurių naujagimiai valgo, geria, juos reguliariai dedasi į burną, dėl higienos normų rekomenduotina įsigyti naujus. Visgi, ši daiktų kategorija nėra didelė ir neturėtumėte jausti didelės finansinės naštos, o tuo pačiu būsite ramus, kad kūdikis su maisteliu „neprarys“ nereikalingų bakterijų.

Kai prekės vaikams teikia visapusį džiaugsmą

Nėra ką diskutuoti – kūdikių kraitelis sukelia teigiamas emocijas, ieškoti drabužėlių yra smagu, jais aprengti naujagimį – dar smagiau. Visgi, dalintis šiais džiaugsmais su kitais vaikais ir tėveliais yra lygiai taip pat džiugu.

Juk sakoma, kad dalinantis džiaugsmu – jis padvigubėja, tad gražaus drabužėlio ar vežimėlio perdavimas kitam naujagimiui gali sukelti lygiai tokią pačią šypseną, kaip buvo tuo metu, kai pirmą kartą aprengėte savo mažylį.

Nepamirškime, kad yra tėvelių, kurie rečiau gali pirkti naujus baldus ar kitas prekes vaikams, tad perdavimas dažnu atveju kone naujų baldų, žaislų ar drabužėlių gali būti labai praturtinanti patirtis tiek Jums, tiek kitai šeimynai. Ne veltui Pabiručiams.lt yra atskiras filtras DOVANOJU visose daiktų kategorijose. Naudokitės šia galimybe ir džiuginkite tiek savo vaikus protingai parinkdami reikalingus daiktelius, tiek dovanodami ir mainydamiesi su kitais – kad teigiamų patirčių ir emocijų būtų dar daugiau!