Pabiručiams.lt

20 Spa
Patarimai
181 peržiūrų
0 komentarų

Reikia auklės – kaip ieškoti ir į ką atkreipti dėmesį?

Atėjo laikas grįžti į darbus ir dairotės auklės savo Pabiručiui? Tai labai atsakinga paieška, nes šis žmogus, jei paieškos bus sėkmingos, praleis didelę dienos dalį su Jūsų Mažyliu. Su puikios auklės pagalba tėvai gali vykdyti savo profesinius įsipareigojimus, žinodami, kad jų vaikai gauna geriausią įmanomą priežiūrą. Trumpai apžvelkime, į ką svarbu atkreipti dėmesį bei kas gali padėti surasti geriausią auklę su mažiausiais galvos skausmais.

Auklės darbas

Šeimos, kurios svarsto samdyti auklę, dažnai turi aukštus standartus ir lūkesčius. Būti sėkminga aukle reiškia daugiau, nei tik mėgti buvimą su vaikais (nors tai tikrai svarbu!). Auklės prisiima daug atsakomybės ir turi turėti galimybę dirbti savarankiškai, kad užtikrintų globojamų vaikų gerovę. Renkantis auklę reikėtų bandyti įsivertinti šiuos svarbius auklės įgūdžius ir bruožus:

  • Natūrali meilė vaikams – atkreipti dėmesį, ar auklės darbo ieškoma tik dėl to, kad kandidatai neranda kito darbo. Tai gali būti rizika, kad darbo ieškantis žmogus nebūtinai bus geriausias kandidatas ir aukle nori būti labiau „iš bėdos“.
  • Patikimumas – turite būti užtikrinti, kad kandidatas/-ė visada atvyks laiku ir įvykdys viskas paskirtas užduotis ir atsakomybės.
  • Energingumas – vienus vaikai išvargina, kiti kaip tik pasisemia energijos, kai yra apsupti vaikų. Turbūt nereikia sakyti, kuris variantas Jums būtų palankesnis.
  • Nepriekaištinga praeitis – auklė leis laiką Jūsų namuose su Jūsų brangiausiu Pabiručiu, tad įsitikinkite, kad kandidatas/-ė yra be jokios kriminalinės praeities.
  • ProaktyvumasJūs samdote auklę, kuri palengvins jūsų gyvenimą vaikų priežiūros ir namų srityse. Tačiau viskas nebus daug geriau, jei pastebėsite, kad turite nuolat skirti užduotis savo auklei, deleguoti darbus arba nuolat atsakinėti į auklės skambučius su klausimais, ką daryti įvairiais atvejais. Normalu, sulaukti klausimų pirmomis dienomis ir jau geriau kai jie yra užduodami ir nėra spėliojama, kas vaikui geriau. Tačiau laikui bėgant iš auklės tikėtis proaktyvumo bei savarankiškumo yra normali praktika. O su patirtimi to vis yra daugiau.
  • Lankstumassu vaikais dažnai galima patirti neplanuotų situacijų. Auklės lankstumas ir gebėjimas prisitaikyti yra labai svarbus.
  • Kantrumasauklės neturėtų būti lengvai suerzinamos vaikų, o priešingai – reikėtų spinduliuojamos kantrybės ir ramybės būnant aplink vaikus.
  • Vaiko raidos supratimas ypač geros auklės supranta vaiko raidą bei įvertina tai, kokiame amžiuje pasireiškia atitinkami vaiko savitumai, poreikiai ir pan. Tokios žinios padės užtikrinti geriausias patirtis vaikams.
  • Puikūs bendravimo įgūdžiai – tiek su vaiku, tiek su tėveliais auklė turėtų gebėti puikiai, tiksliai bendrauti, perduoti reikalingą informaciją bei priimti konstruktyvią kritiką.

Auklės kaina tolygu kokybei?

Be auklės asmenybės, kaina yra kitas veiksnys, kuris neabejotinai prisideda prie sprendimo, kokią auklę galite ir norite rinktis. Dažnu atveju kaina svyruoja tarp 7 – 17 EUR už valandą. Visgi, pabrėžtina, kad aukštesnė kaina toli gražu ne visada reiškia, kad kandidatas/-ė turi pakankamai įgūdžių ir patirties. Verta atkreipti dėmesį:

–  Ar auklė turi formalų išsilavinimą, susijusį su auklyba (vaikų priežiūra, pedagogika, spec. auklybos mokymai ar pan.)

– Ankstesnė auklės darbo patirtis, kiek patirties sukaupta su vaikų priežiūra, kokio amžiaus vaikai buvo prižiūrimi ir pan.

Tik įvertinus visumą, įskaitant kitų kandidatų kainą, galima teigti, ar kaina yra tinkama, neiškelta. Neapsigaukite ir nemanykite, kad aukštesnė kaina natūraliai reiškia aukštesnę paslaugos kokybę – kainą išsikelia patys kandidatai, o aiškių standartų kainai nėra, dėl to jos kartais gerokai svyruoja net ir tarp panašaus profilio auklių.

Auklė pagal iškvietimą

Auklė pagal iškvietimą – vis labiau populiarėjantis auklės darbo būdas, kai auklė reikalinga nereguliariai, t.y. ne visomis darbo dienomis, ne pilną dieną ar tiesiog pagal individualius poreikius reikalinga vienkartinė vaiko priežiūra. Jei ieškote tokios auklės, labai praverčia lankstūs ir auklės paieškai pritaikyti skelbimų paieškos filtrai, pagal kuriuos galėsite lengvai išreikšti savo poreikį ir gauti tikslinius kandidatus, kurie iš karto matys Jūsų tikslų poreikį.

Jei auklė reikalinga tik retais atvejais, rekomenduotina dar kruopščiau peržiūrėti kandidato profilį, patikimumą, nes ne paslaptis, kad pasitaiko apgavysčių ir netikrų kandidatų su siekiu patekti pas Jus į namus. Visada išlikite budrūs ir neskubėkite priimti sprendimo su pirmu pasitaikiusiu kandidatu!

Pabiruciams.lt yra dedikuota kategorija auklių paieškai su patogiais filtrais bei vidine bendravimo sistema, o visi skelbimai ir jų autoriai yra peržiūrimi ir patvirtinami – pasinaudokite nemokamai be jokių funkcionalumo ribojimų!

Auklės paieška – nuo ko pradėti?

Nuo ko pradėti auklės paiešką? Rekomenduotume pradėti nuo šiame straipsnyje iškeltų klausimų – Jūsų asmeninio poreikio identifikavimo, tuomet bandykite prioritetizuoti auklės įgūdžius ir savybes, kurios galėtų būti svarbiausios. Galiausiai, turint aiškiai apibrėžtą Jūsų poreikį bei idealios auklės paveikslą, laikas būtų pradėti ieškoti auklės interneto ar kitose platybėse.

Ieškote auklės Vilniuje, o gal Druskininkuose?

Nesunkiai pastebėsite, kad Lietuvoje yra reklamuojami užsienietiški portalai, kurie siūlo greitai rasti auklę. Iš pirmo žvilgsnio, tai gali būti patogus kelias rasti auklę ir tas gali pasisekti, tačiau atkreipiame dėmesį į kelis aspektus:

1) tik dalis kandidatų šiuose portaluose yra lietuviai;

2) Šių portalų nemokamos funkcijos yra smarkiai apribotos ir dažnu atveju nematysite nei kontaktinės informacijos, nei pilno aprašymo, tad iš esmės teks pirkti narystes ir pan.

Taigi, tokie portalai gali greitai nuvilti, ypač, jei tikitės keliais paspaudimais juose rasti tinkamus kandidatus.

Kitas paieškos būdas – per auklių agentūras

Nusiteikite, kad teks sumokėti už tarpininkavimą/ sutarties sudarymą ir pan. Galų gale, šios agentūros negarantuos, kad kandidatai yra puikūs ir nepriekaištingos reputacijos, jie veikia tik kaip brokeriai, kurie palengvina paiešką.

Kaip ir daugumą paslaugų, daiktų kūdikiams bei vaikams, tėveliams iki šiol tekdavo ieškoti atskirose grupėse, forumuose ar kitose platformose. Tai suprasdami Pabiruciams.lt į skelbimų platformą įtraukė Auklių kategoriją, kurioje patogiai galite pateikti savo paieškos skelbimą, arba, jei esate auklė, pateikti savo kandidatūrą. Visą informaciją nemokamai matysite be jokių papildomų sąlygų ar mokesčių, o vidinė bendravimo bei filtravimo sistema padės lengvai ir nesunkiai atsirinkti tinkamiausius pasiūlymus.

Tikimės, kad aprašyti atrankos kriterijai, įžvalgos ir pastebėjimai padės rasti mielą ir patikimą žmogų savo Mažyliui, o Jūs ramia širdimi galėsite užsiimti kitomis veiklomis, sėkmės!